על האתר

              

זהו האתר של "קשר-חם" - המרכז הארצי לקידום, שיפור וריענון החינוך המתמטי.


 
כתובת האתר: http://kesher-cham.technion.ac.il

האתר מיועד לכלל ציבור העוסקים בחינוך מתמטי בארץ: מורים למתמטיקה לכל הגילים; מרצים למתמטיקה באוניברסיטאות ובמכללות; מדריכים ומנחים למתמטיקה; מפקחים על הוראת המתמטיקה; מפתחי תוכניות לימודים במתמטיקה; חוקרים בנושאים הקשורים להוראת המתמטיקה; פרחי הוראה למתמטיקה במכללות ובאוניברסיטאות.

השימוש באתר אינו כרוך בתשלום.

המרכז הארצי "קשר-חם" נמצא בטכניון. בראש המרכז עומדת פרופ' נצה מובשוביץ-הדר, את האתר של "קשר-חם" מנהלת ד"ר רותי רייז, ובצוות האדמיניסטרטיבי של המרכז: הילה אדיר, חגית ליאב, רבקה בשן.

כתובתנו למשלוח בדואר: המרכז הארצי "קשר חם", המחלקה להוראת הטכנולוגיה והמדעים, טכניון, חיפה 32000.

מספר הטלפון: 04-8292164.

האתר של "קשר-חם" כולל את המרכיבים הבאים: מאגר מידע בחינוך מתמטי, פורומים, לוח מודעות, סקרים ודואר אלקטרוני למנהלת האתר. להלן פירוט כל אחד מן המרכיבים:

מאגר מידע בחינוך מתמטי

המאגר כולל חומרים מתמטיים ייחודיים שונים כגון: פעילויות מתמטיות, דפי עבודה והפעלות לתלמידים, מאמרים, בעיות מתמטיות מעניינות ועוד. החיפוש במאגר יכול להתבצע לפי מילות מפתח (חיפוש רגיל או חיפוש מורכב) או לפי נושאים (חיפוש בעץ נושאים).

תוצאות החיפוש במאגר כוללות את המידע הבא: שם הפעילות, שם הקובץ, שם המחבר, תאור הפעילות (תקציר), מילות מפתח, מסגרת הכנת הפעילות ותאריך עדכון הקובץ. בנוסף, באמצעות לחיצה על הכפתור "אל הפעילות" ניתן לקבל את הפעילות עצמה. הפעילות מודפסת כקובץ במעבד התמלילים Word, אשר ניתן לשומרו במחשב האישי.

השימוש בחומרים שבמאגר המידע הוא לצורכי הוראה / הדרכה בלבד. לכן, כתב ההתחייבות, עליו חותמים עם הכניסה הראשונית לאתר, כולל סעיף המחייב שלא ייעשה שימוש מסחרי בחומרים שיילקחו ממאגר המידע של "קשר-חם".

פורומים

הפורומים מאפשרים דיונים בין כלל העוסקים בחינוך מתמטי, בנושאים המוגדרים כנושא העניין של הפורום. דוגמאות לפורומים: פורום לדיון בבעיות מתוכנית הלימודים, פורום לדיון בדידקטיקה של הוראת המתמטיקה, פורום לדיון בהוראת מתמטיקה לאוכלוסיות חלשות ועוד.

לוח מודעות

לוח המודעות כולל מידע הנוגע לחינוך המתמטי, כגון מידע על: ימי עיון, השתלמויות, כנסים, ספרים, לומדות, הודעות משרד החינוך ועוד.

סקרים

במסגרת האתר נערכים סקרים בנושאים הקשורים לחינוך המתמטי. המשתמשים מוזמנים להיות שותפים לסקר, באמצעות מענה על השאלות המופיעות בו. תוצאות הסקר מתפרסמות באתר.

האתר הוקם ע"י רשת "אורט".


< חזרה לדף הבית לתחילת הדף